خوش آمدید

تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی زیربنای اقتصاد مقاومتی است

 

استاندار فارس گفت: تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی یکی از راهکارها به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرین دشت، سید محمد احمدی استاندار فارس در شهر “شهر پیر” بخش ایزد خواست و در دیدار با مردم این بخش با بیان اینکه دشمن مقابل پایداری ملت ایران از حربه تحریم های اقتصادی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کند اظهار داشت: برای رفع این مشکل رهبر معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند که این راهبرد همواره مورد توجه کشور های قدرتمند دنیا در زمینه اقتصادی بوده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تکیه بر توان داخلی و چشم نداشتن به دست بیگانگان راهکار عبور از مشکلات اقتصادی و تحریم های ظالمانه است افزود: ایران با داشتن ۱۰ درصد از ذخایر و یک درصد از جمعیت دنیا ظرفیت و توان لازم برای رفع مشکلات خود را دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سال جاری رابه عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامگذاری کرده اند خاطر نشان کرد: فرهنگ جان مایه و روح هر ملتی است و ابعاد و شئون مختلف زندگی مردم را در بر می گیرد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه موضوع شبیخون و تهاجم فرهنگی از سال های قبل مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است گفت: اگر فرهنگ دینی و اعتقادات اسلامی را در زندگی خود حاکم کنیم در مقابل تهاجم فرهنگی بیمه خواهیم شد.

دکتراحمدی با تاکید بر اینکه شهر پیر مردمانی آگاه و توانمند دارد افزود: مردم برای ایجاد اشتغال نباید منتظر اقدامات دولت بمانند و باید با تجمیع سرمایه ها و بکار گیری آن در عرصه های تولید به ایجاد اشتغال مولد بپردازند.

وی با اشاره به حضور نیرو های با تجربه و کار آزموده در بخش مدیریت استان خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم با برنامه ریزی مناسب مشکلات موجود در زرین دشت به ویژه توسعه ناحیه صنعتی بخش ایزد خواست را تا حد ممکن کاهش دهیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مشارکت مردم در روند توسعه شهرستان زرین دشت اهمیت بسزایی دارد خواستار ارائه پیشنهادات و راهکار های ابتکاری به منظور رفع معضلات زرین دشت شد.

استاندار فارس تاکید کرد: دولت تدبیر و امید با پیروی از منویات مقام معظم رهبری تلاش می کند عاشقانه و خالصانه به مناطق مختلف کشور به ویژه بخش های محروم خدمت رسانی کند.

در ادامه نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با گذشت نزدیک به یک سال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، خدمات بسیار خوبی از طرف دولت در شهرستان زرین دشت صورت گرفته است.

دکتر احمدی افزود: با توجه به شناخت استاندار فارس از شهرستان زرین دشت، انتظار است ایشان به توسعه و پیشرفت این منطقه کمک کنند.

وی ادامه داد: وجود افراد توانمند در زمینه مالی در شهر شهرپیر فرصت بسیار خوبی در راستای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این شهر را فراهم کرده است و امید است مطالعات لازم در زمینه سرمایه گذاری در این شهرستان صورت گیرد.

 

تصاوير

IMG_0960 (Copy)IMG_0967 (Copy)IMG_0969 (Copy)IMG_0950 (Copy)IMG_0964 (Copy)IMG_0962 (Copy)