خوش آمدید

سلامت جامعه با یک رویکرد سیستمی تحقق می باید.

فرماندار زرین دشت در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان:
*سلامت جامعه با یک رویکرد سیستمی تحقق می باید.*
فرماندار زرین دشت گفت: سلامت جامعه با همکاری های بین بخشی و یک رویکرد سیستمی تحقق می یابد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زرین دشت، ابراهیم خرم در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با بیان اینکه انسان سالم محور توسعه و پویایی جامعه را شکل می دهدگفت: با بررسی جوانب رشد و شکوفایی هر جامعه ای، می توان بر این نتیجه استوار شد که برای داشتن جامعه ای سالم باید اهمیت سلامت فردی و بدنبال آن سلامت اجتماعی را در اذهان عمومی نهادینه ساخت.
وی اظهار داشت: همکاری ها در حوزه سلامت بین شبکه بهداشت و ادارات مختلف باید در طول سال به صورت منجسم و مستمر ادامه یابد تا مسایل بهداشتی شهرستان با سرعت بیشتری حل شود.
فرماندار زرین دشت تصریح کرد: برنامه ها باید بر محور شیوه های زندگی سالم ،نوع تغذیه،مسائل بهداشتی،آموزش به دانش آموزان ودانشجویان ،گسترش ورزش کارکنان وتعامل بیش از پیش با سایر اداره ها و سازمانها انجام گیرد و صرفا مختص هفته سلامت نباشد .
وی با بیان انکه بیش‌ترین نقش در زمینه‌ی پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها را خود انسان بازی می‌کند خاطرنشان کرد: ارزش و اهمیت سلامت باید برای تک تک افراد جامعه درونی شود.
شایان ذکر است هفته سلامت امسال با شعار ” پوشش همگانی سلامت،برای همه و همه جا” از اول تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می گردد.