خوش آمدید

طلبگی، جسجوی حقیقت در حوزه معرفت اسلامی است

 

فرماندار زرین دشت گفت: طلبگی یعنی جستجوی حقیقت در حوزه معرفت اسلامی، عقاید، اخلاق، و احکام دین از طریق تحصیل و مطالعه و پژوهش.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زرین دشت، اقتصادی در همایشی که به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه مهدیه فاطمیه شهر حاجی آباد برگزار شد گفت: طلبگی نوعی سیر وسلوک عقلانی و عرفانی برای رسیدن به حجت و دلیل عقلانی و وحیانی در تمامی حوزه های معارف دین و بندگی عالمانه و عاشقانه خدا وند است.

وی افزود: نتیجه این سلوک نیز شایستگی رهبری جامعه در مسیر بندگی خداوند می باشد.

فرماندار زرین دشت با بیان اینکه طلبگی، سلسله ای است متصل به عالمان بزرگ، امامان و پیامبران، ادامه داد: نسب نامه طلاب به مردان بزرگ تاریخ منتهی می شود وصف طولانی روحانیت تاریخ، قافله سالاری مانند نوح (ع) و حضرت ابراهیم (ع) دارد.

اقتصادی در ادمه به تخصیص مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دو درصد نفت وگاز شهرستان به منظور تکمیل، و تجهیز مدرسه حوزه علمیه شهرستان خبر داد و تاکید کرد: با پیگیریهای انجام گرفته، قطعه زمینی در محل مسکن مهر شهر حاجی آباد با هدف احداث مدرسه ای در خور و شان طلاب و جامعه روحانیت تعلق خواهد گرفت.

وی همچنین ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: ۲۵ سال قبل، رژیم مفلوک عراق در حالی خیال واهی نابودی انقلاب ما را در سر می پروراند که هشت سال دفاع مقدس تنها با اتحاد و رهبری امام راحل، پیروزیهای بزرگ مردم یکی پس از دیگری به وقوع پیوست.

 

 

تصاوير

IMG_6523 (Copy)IMG_6525 (Copy)IMG_6516 (Copy)IMG_6519 (Copy)IMG_6522 (Copy)