خوش آمدید

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دادگستری برگزار شد.

 

با حضور حسنی فرماندار زرین دشت، حجت الاسلام والمسلمین مزارعی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین بازیار نماینده ولی فقیه در شهرستان، امام جمعه شهر شهرپیر ومسئولین ادارات شهرستان مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم وجدید دادگستری شهرستان زرین دشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرین دشت، حسنی در این مراسم با بیان اینکه اصول و فروع دین از ارکان  اصلی دین مبین اسلام هستند اظهار داشت: عدل و عدالتی که امروز از آن صحبت می شود یکی از اصول دین ما شیعیان می باشد.

وی امام علی (ع) را مظهر اجرای عدل و عدالت در بین ما شیعیان دانست و ادامه داد: رعایت عدالت علی(ع) گونه کار بسیار بزرگ و طاقت فرسایی است.

فرماندار زرین دشت با بیان اینکه قضاوت کار بسیار سخت و با ارزشی است، افزود: هر پرونده ای که بدست قاضی می رسد به نوعی او مورد اتهام قرار خواهد گرفت، زیرا طرفین پرونده خود را نسبت به موضوع محق می دانند.

حسنی اظهار داشت: قاضی خوب ابتدا طرفین پرونده را مورد تکریم قرار می دهد و پس از مشخص شدن حق و حقیقت با قضاوت عادلانه اقدام به صدور رأی می نماید.

وی انصاف را به معنای رفتار درستکارانه و سازگار با اصول عدالت دانست و تاکید کرد: برای اینکه بین دو طرف عدالت اجرا شود قاضی باید دارای انصاف باشد.

فرماندار زرین دشت گفت:در شهرستان زرین دشت به برکت اقتدار نظام جمهوری اسلامی، فعالیت دستگاه قضایی و تلاش اعضای شورای تأمین، امنیت اجتماعی و اقتصادی مناسبی برقرار است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مزارعی با بیان اینکه جایگاه قضاوت، جایگاه بسیار با ارزش و خطیری است افزود: قضاوت از مناسبی است که اختصاص به فقیه جامع الشرایط دارد.

معاون قضایی دادگستری فارس خداوند باری تعالی را اولین قاضی دانست وگفت: دستگاه قضایی به عنوان نماینده بلافصل ولی فقیه و حکومت جمهوری اسلامی در زمینه برقراری امنیت در هر منطقه و خطه ای می باشد.

وی یکی از دغدغه های بشری و اموری که بشر محتاج آن است را امنیت دانست و اظهار داشت: برقراری امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی را درپی خواهد داشت.

گفتنی است این مراسم با تقدیر از حجت الاسلام والمسلمین فرهادی پور رئیس سابق دادگستری و معرفی فنون به عنوان رئیس جدید دادگستری و محمدی به عنوان دادستان شهرستان زرین دشت پایان یافت.

 

 

 

 

 

تصاوير

IMG_7587IMG_7591IMG_7594IMG_7598IMG_7555IMG_7560IMG_7572IMG_7579