خوش آمدید

مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان

 

مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان با حضور اقتصادی فرماندار زرین دشت ، قمری پورمدیر آموزش و پرورش و بازنشستگان این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرین دشت، اقتصادی در این مراسم با بیان اینکه از سال ۸۶ به بعد روز ۲۵ ذی الحجه را به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامیده اند گفت: علت این انتخاب شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه های آن است، می باشد که در روز ۲۵ ذی الحجه در شأن اهل بیت پیامبر(ص) بر ایشان نازل شد.

وی ادامه داد: در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهمترین ارکان جامعه محسوب می شود، پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی بند وباری ، همچنین ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مواردیست که به آن سفارش شده است.

فرماندار زرین دشت افزود: خانواده به عنوان کوچک ترین نهاد اجتماعی، آسیب پذیرترین گروه در برابر آسیب های اجتماعی می باشد، به طوری که اکثر مشکلات و آسیب ها ابتدا در خانواده بروز پیدا می کند و در صورت عدم پیشگیری و برخورد نا صحیح با آنها، به درون جامعه رسوخ می کند.

اقتصادی تاکید کرد: با انحام فرامین دینی اسلام در مورد خانواده و در نظر گرفتن آنها می توان تا حد زیادی زمینه سلامت خانوادگی، سعادت و جاودانگی را برای خویش فراهم سازیم.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه، بازنشستگان از هیچ تلاش صادقانه ای در راه خدمت به فرزندان این مرز و بوم کوتاهی ننموده و هیچگاه غروب نمی کنندادامه داد: بازنشستگان فرهنگی سرمایه های علمی و فکری جامعه محسوب می شوند و باید ارتباط خود را با آموزش و پرورش به صورت مشاور حفظ نمایند.

وی خاطر نشان کرد: تجربیات گران سنگ بازنشستگان، بهترین راهنما برای یافتن راه های سریع و صحیح رسیدن به مقصد می باشد که نه تنها در تصمیم گیری بلکه در تصمیم سازی نیز باید از این تجربیات ارزشمند استفاده کرد.

اقتصادی افزود: اعتبار علم به شأن معلم گره خورده است و معلمان بازنشسته به عنوان الگوی جامعه باید همچون گذشته نقش ویژه خود را در تربیت نسل آینده ایفا نمایند.

 

تصاوير

IMG_7101IMG_7102IMG_7104IMG_7105IMG_7106IMG_7107IMG_7108