خوش آمدید

نماز اثرات مثبت مختلفی در زندگی انسان ها به خصوص مسلمانان داشته است

 

فرماندار زرین دشت گفت: نماز اثرات مثبت مختلفی در زندگی انسان ها به خصوص مسلمانان داشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرین دشت، حسنی در جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: معجزه بزگ پیامبر اسلام یعنی قرآن نه تنها برای مسلمانان بلکه برای غیر مسلمانان نیز حجت ودلیل و یک منبع معتبر جهت رسیدن به مدارج بالای علمی بوده است.

فرماندار زرین دشت گفت: انسان نماز گزار همیشه به یاد خداوند متعال می باشد و این باعث دوری از گناهان می شود.

وی به بیان اثرات فردی نماز پرداخت و افزود: نمازگزار همیشه باید پاک و مرتب باشد و نماز تاثیرات بسیار در بهداشت فرد و جامعه دارد.

حسنی کنار هم جمع شدن و دیدار با یکدیگر را از آثار اجتماعی نماز جماعت دانست و اظهار داشت: نماز جماعت نوعی دید و بازدید مجانی و آگاهی مسلمانان از مشکلات و نیاز های یکدیگر است.

فرماندار زرین دشت با بیان اینکه یکی از برکات انقلاب برپایی نماز جمعه در اکثر شهرهای کشور است، ادامه داد: نماز جمعه مظهر قدرت، اتحاد و همدلی مسلمانان با یکدیگر می باشد.

وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های نماز جمعه، ارتباط مردم با نماینده ولی فقیه است.

در ادامه حجت الاسلام ملک مکان رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان فارس به بیان خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: پیشرفت های صورت گرفته در زمینه های مختلف از برکات انقلاب اسلامی می باشد.

وی اظهار داشت: قبل از انقلاب حاکمان و دولت مردان در تصمیم گیرهای سیاسی هیچگونه اختیاری را نداشتند اما امروزه از لحاظ سیاسی و تصمیم گیری سیاسی مستقل ترین کشور در جهان هستیم و این نشان از استقلال سیاسی ایران است.

حجت الاسلام ملک مکان یکی از برکات انقلاب و نظام در مباحث دینی، فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی را احیای نماز عبادی سیاسی جمعه دانست و خاطر نشان کرد:هر هفته بیش از ۷۵۰ نماز جمعه در مصلی های نماز جمعه کشور اقامه می شود که از این تعداد ۷۱ نماز جمعه مربوط به استان فارس است.

 

 

 

 

تصاوير

IMG_9159 (Copy)IMG_9150 (Copy)IMG_9151 (Copy)IMG_9152 (Copy)IMG_9153 (Copy)IMG_9155 (Copy)IMG_9156 (Copy)IMG_9146 (Copy)