خوش آمدید

پدافند غیرعامل از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخوردار است

 

فرماندار زرین دشت گفت: موضوع پدافند غیرعامل از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخوردار است و در طول تاریخ همیشه جزء مهمی از زندگی بشر بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرین دشت، اقتصادی در دوره آموزشی پدافند غیرعامل که با حضور مدیران ادارات شهرستان برگزار شد گفت: انسانهای اولیه از مأمن های طبیعی مانند غارها و پوشش درختان به عنوان پدافند غیرعامل استفاده می کردند.

وی افزود دردوره صدراسلام و در جنگ خندق بنا به پیشنهاد سلمان فارسی در اطراف مدینه خندقی حفر کردند که از نفوذ دشمن جلوگیری شود و در حقیقت پیامبر اسلام(ص) نیز از شیوه دفاعی پدافند غیرعامل استفاده نمودند.

فرماندار زرین دشت با بیان اینکه بشریت در طول ۵ هزار سال تمدن خود حدود ۱۴ هزار جنگ را دیده است که در این جنگ ها بیش از ۴ میلیارد انسان جان باخته اند خاطر نشان کرد: کشور عزیز اسلامی ما نیز طی سالیان گذشته شاهد چند جنگ مهم بوده است، لذا وقوع مناقشات و جنگهایی با اهداف ژئوپلوتیک، مهار،محاصره و مقابله با انقلاب اسلامی از اهداف راهبردی استکبار جهانی است.

اقتصادی تاکید کرد: بکارگیری اقدامات پدافند غیرعامل موجب زنده ماندن و ادامه حیات نیروی انسانی می گردد که در حقیقت با ارزش ترین سرمایه یک سازمان و قدرت ملی کشور می باشد.

 

 

تصاوير

IMG_4353IMG_4354IMG_4355IMG_4356IMG_4358IMG_4359IMG_4360IMG_4361IMG_4362